• Życzenia z okazji Dnia Dziecka

• 01.06.2020
        • Wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i dużym, z okazji Dnia Dziecka życzymy uśmiechu od ucha do ucha, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy, wesołych przygód, wspaniałych przyjaciół oraz wyjątkowych prezentów !

Choć nie możemy się z Wami spotkać, możemy jednak wspólnie wspominać. Może odnajdziecie siebie lub koleżanki i kolegów na zdjęciach sprzed roku. Jesteśmy pewni, że za rok powtórzymy wspólne świętowanie.

• Ogłoszenie w sprawie projektu „Wpieramy szkoły na terenie Gminy Jastrowie!”

• 18.03.2020
        • Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie UE oraz wprowadzonymi i przyszłymi działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce, w celu zminimalizowania możliwych do wystąpienia negatywnych skutków zawiesza się działanie projektu wdrażanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego „Wpieramy szkoły na terenie Gminy Jastrowie!”.

Niniejszy komunikat obowiązuje do odwołania i może ulec zmianom.

• Nauka w domu

• 11.03.2020
        • Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców i opiekunów uczniów naszej szkoły o zmotywowanie dzieci do nauki w domu podczas przerwy wywołanej epidemią. Jest to dobry czas na uzupełnienie braków edukacyjnych,utrwalanie dotychczas poznanego materiału z poszczególnych przedmiotów. W razie potrzeby proszę o komunikowanie się z nauczycielami przedmiotów poprzez i dziennik.

• Uwaga!

• 02.03.2020
        • Szanowni Rodzice,

w związku z możliwością pojawienia się w Polsce koronawirusa i ewentualnych zachorowań na grypę, prosimy o  zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie przez dzieci podstawowych zasad higieny, m.in.:

• częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła,

• zasłanianie ust i nosa zgiętym ramieniem lub chusteczką higieniczną podczas kichania lub kaszlu,

• unikanie dotykania rękami ust, nosa, oczu,

• unikanie przebywania wśród osób chorych, przeziębionych.

Ponadto prosimy o nieposyłanie do szkoły przeziębionych i chorych dzieci.

Jeżeli w ostatnim czasie przebywali Państwo lub Państwa dziecko na terenach występowania koronawirusa w przypadku pojawienia się objawów grypopodobnych należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną ( Złotów, tel. 67 349 16 91, tel. alarmowy 693 532 730), zgłosić się do oddziału zakaźnego lub do oddziału obserwacyjno- zakaźnego.

Jeżeli dojdzie do nieprzewidzianego zamknięcia szkoły przypominamy, że rodzicom dziecka do lat 8 należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa – Dz. U. 2017, poz.1368).

Prosimy o zapoznanie się z przydatnymi radami odnośnie zapobiegania zarażeniom wirusowym.

Link do informacji na  stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Link do informacji na  stronie Ministerstwa Zdrowia

• „Strach ma wielkie oczy”

• 01.03.2020
        • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w przedstawieniu „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów z teatru Fundacja Grupa T z Torunia. Fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie. W spektaklu poruszony został problem uzależnień, przemocy i agresji. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt kuli śnieżnej, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują.Aktorzy pokazali, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc, że nauczyciel, czy osoba dorosła jest przyjacielem, który może pomóc wyjść z opresji. Ponadto wskazali, co robić, kiedy jesteśmy świadkami przemocy

• OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA.PLUS

• 16.02.2020
        •

Konkurs ma charakter jednorazowy (bez eliminacji wstępnych) i przeprowadzony został we wszystkich szkołach dnia 8 listopada 2019 roku. Wyniki zostały ogłoszone w styczniu 2020r. Testy są przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pospiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut. Test jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwoli poznać poziom wiedzy uczniów. W tym roku szkolnym w naszej szkole przystąpiło do konkursu 82 uczniów:

Klasy trzecie: 21 osób

Klasy czwarte: 8

Klasy piąte: 19

Klasy szóste: 10

Klasy siódme: 19

Klasy ósme: 5

Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata 4 punktów.

Miano:
          – laureata I stopnia z wyróżnieniem otrzyma uczeń z maksymalną liczbą 100 pkt.
          – laureata I stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 96 pkt.
          – laureata II stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 92 pkt.
           laureata III stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 88 pkt.
          – laureata IV stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 84 pkt.
          – laureata V stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 80 pkt.

NASI LAUREACI