Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Właśnie dzisiaj, tj. 7 czerwca 2019 r. odbyły się wybory na stanowisko przewodniczącego szkoły. Zwycięzyła Hania Kamińska z klasy VI d. Gratulujemy ! Dziękujemy komisji wyborczej za sprawne przeprowadzenie wyborów. W skład komisji weszli uczniowie działający w samorządzie.
III miejsce w VIII Jastrowski Przeglądzie Zespołów Teatralnych Biały-Zielony-Niebieski
Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę na przeglądzie tetralnym oraganizowanym już ósmy raz przez Ośrodek Kultury w Jastrowiu. Spektakl opowiada o grupie agresywnych dziewcząt, o zastraszonych uczniach, a przede wszystkim, o tym, że wspólnie można pokonać zło. Antek Tamłowski został wyróżniony jako najlepszy aktor w kategorii open, z czego szczególnie się cieszymy. Należy podkreślić odwagę dwóch uczniów: Grzesia Gacy i Piotrka Jeża, którzy zaprezentowali napisany przez siebie utwór. Chłopcy od dawna rapują , umieszczają swoje dokonania na kanale youtube, dzisiaj poraz pierwszy wystąpili publicznie. Równie pięknie zaprezentowała się Lenka Wójcicka w utworze Zbigniewa Wodeckiego pt. Nauczmy się żyć obok siebie".Nad całością czuwała pani Anna Tomasz. Dzieci otrzymały bon pieniężny o wartości 300 złotych. Gratulujemy!
6
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Jastrowie.
Uczniowie klasy IIIc wraz panią Ktarzyną Nowakowską Glogier oraz uczenicami: Mają Frankowską z kl.Vc i Leną Wójcicką z klasy III a wzięli udział w uroczystym otwarciu punktu selektywnej zbiorki odpadów, gdzie stworzono także ścieżkę edukacyjną. Można się z niej dowiedzieć się jak długo rozkładają się różnego rodzaju odpady, co można przywieźć do PSZOK-u i w jaki sposób można takie odpady odzyskać. Ścieżka zawiera także informacje jak my jako mieszkańcy, na co dzień możemy chronić środowisko i jak bardzo negatywny wpływ mają śmieci na nasze otoczenie. Dzieci z naszej szkoły uświetniły tę uroczystość pięknymi śpiewami. Gratulujemy !
2
Niecodzienny piknik
Uczniowie klasy I a, razem z panią wychowawczynią Joanną Dzbuk i rodzicami w nietypowy sposób cieszyli się z uroków szkolnego boiska. Pod pięknymi, starymi drzewami, tuż przy szkole odbył się klasowy piknik. Radości i zabawy było co nie miara !
5
Matematyczny " Kangur"
Nasi uczniowie co roku biorą udział w największym międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny” . Także w tym roku osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Wzięło w nim udział aż 85 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII.
Najlepsze wyniki osiągnęli:Kl II
Żyjewska Wiktoria 55 pkt
Redzimski Szymon 52,5 pkt
K L. III
Fortuna Aleksander 45,5 pkt
KL IV
Rożeń Filip 57,5 pkt
Nowicka Zuzanna 56,25 pkt
Korwin – Piotrowski Przemysław 50,25 pkt
KL. V
Leśniak Kordian 130 pkt – wynik bardzo dobry
Astapczyk Aleksandra 104,75 pkt – wyróżnienie
Karasiński Tomasz 85 pkt
KL. VI
Zawinowski Nikodem 112,25 pkt – wyróżnienie
Cielas Aleksander 111,25 pkt – wyróżnienie
Drożdżowski Lucjan 107,5 pkt – wyróżnienie
Podhalicz Adam 88,75 pkt
Głuszek Franciszek 74,75 pkt
Kl. VII
Astapczyk Mateusz 87 pkt
Nowicki Mateusz 75,25 pkt
Tamłowski Antoni 63,25 pkt
KL.VIII
Wojciechowski Adrian 100,75 pkt
Komorska Natalia 81,5 pkt
Drożdżowska Daria 73,25 pkt
Szlakiem Wału Pomorskiego
Uczniowie klas 4c i 4f poznawali atrakcje turystyczne Wałcza. Pogoda dopisała, a i atrakcji było bez liku! Rozpoczęliśmy wycieczkę od zwiedzania Muzeum Wału Pomorskiego. Od razu zostaliśmy zabrani na szkolenie, już po godzinie grupa karnie maszerowała po placu apelowym, wykonując kolejno komendy swojego dowódcy. Następnie, instruktażu udzielał nam straszy rangą pracownik, który zaprezentował zgromadzone w muzeum elementy żołnierskiego umundurowania i uzbrojenia, począwszy od różnego rodzaju nakryć głowy i mundurów, zależnie od rodzaju wojsk, przez pistolety, karabiny, bagnety, noże oraz zawartość torby żołnierskiej z manierką i menażką. W centrum miasta jedliśmy przepyszne lody, poznaliśmy też historię wałeckich świątyń.
Przechodziliśmy także przez wiszący most na Jeziorze Raduń, stamtąd ścieżką przyrodniczo-leśną wędrowaliśmy do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka”.Na trasie podziwialiśmy szesnaście przystanków o tematyce przyrodniczej. Dowiedzieliśmy się , o której swój poranny śpiew zaczyna kos, jakie drzewa rosną w wałeckich lasach i jakie wśród nich bytują zwierzęta.
3
Dzień Dziecka
31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka, najmilsze ze świąt w kalendarzu szkolnym. Nauczyciele przy pomocy Rady Rodziców przygotowali szereg atrakcji.
Klasy 4-8 miały możliwość rywalizacji międzyklasowej w piłce nożnej dla dziewcząt i chłopców pod czujnym okiem pani Kariny Kuczyńskiej, pana Łukasza Cyruka i pana Marcina Cielasa.
Na placu obok świetlicy szkolnej dzieci młodsze korzystały z możliwości pomalowania twarzy, za co bardzo dziękujemy pani Ani Szulowskiej, pani Joli Maciuszko i pani Kasi Nowakowskiej- Glogier.
Tak jak w zeszłym roku uczniowie chętnie tańczyli. Układy taneczne prowadziły uczennice z kl.Vd i IVc Szczególnie należy podkreślić zaangażowanie pani Basi Wisniewskiej , która zapraszała do tańca i bawiła się z uczniami. Nad całością czuwała pani Kamila Smolarz, która prowadziła całą imprezę.
Wychowawcy klas zachęcali dzieci do korzystania z innych atrakcji.W zabawie przeciągania liny, niezbędna okazała się pomoc ks. Stanisława Łąckiego. Najmłodsi chętnie korzystali z możliwości robienia baniek mydlanych, malowania na foli , a także kredą po betonie.
Dzięki panu Oskarowi Dąbrowskiemu , prezesowi OSP w Jastrowiu, największą frajdą okazało się polewnie wodą. Cały program przygotowały panie Anna Szulowska i Kamila Smolarz. Dziękujemy także pani Kasi Cielas i pani Lucynie Rydzińskiej za sfotografowanie tej imprezy.
91
Wycieczki do Poznania
Poznań, miasto często odwiedzane przez mieszkańców Jastrowia w celach handlowych, odkryło przed naszymi uczniami inne oblicze, oblicze edukacyjne.
W tym roku szkolnym aż cztery klasy , klasa III a, Vc, Vd i Ve, zwiedzały Poznań i korzystały z atrakcji tego miasta.Wycieczkę już poraz kolejny zorganizaowało dla nas biuro turystyczne Citi Event. Młodzi ludzie, którzy w niekonwencjonalny sposób przybliżyli dzieciom historię powstania państwa polskiego oraz Poznania. Niezwykła okazała się wizyta w Poznańskej Palmiarni, tam uczniowie zostali zapisani do szkoły przetrwania w tropikalnej dżungli. Przewodnik pomagał dzieciom - rozbitkom przetrwać w nieprzyjaznej dżungli, wskazywał, które rośliny pomogą w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą zabić.Każdy z uczniów miał możliwość powalczyć o trofea, czyli pieczątki za wykonanie zadań, np.poprawne rozpoznanie zapachów lub smaków. Na koniec naszej wyprawy do stolicy Wielkoposki, pojechaliśmy do areny trampolinowej, gdzie przez godzinę dzieci bawiły się w najlepsze. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Jastrowia.
79
Wycieczka do Sławogrodu
Dzieci klas III b i II a i II b pod opieką wychowawców wybrały się nawycieczkę Sławogrodu, średniowiecznej osady położonąej wśród malowniczych lasów i jezior niedaleko Czaplinka.Uczniowie mieli okazję poznać w jaki sposób średniowieczni ludzie wiedli codzienne życie. Piekli podpłomyki, odwiedzili kuźnię, wybijali monety, strzelali z łuku, przeciągali linę, chodzili na szczudłach, grali w drewniane kręgle, uczestniczyli w poszukiwaniu magicznego grzyba, a także prowadzili walkę na miecze. W krótkiej historii naszego państwa poznali pierwszych władców Polski Mieszka I i jego żonę Dobrawę.
11
Warto pomagać innym i czerpać z tego radość !
Ola Kłodzińska z kl. 6 d, Antek Pawłowski z kl.6c, Krzysiek Oleksów z kl.VIII d, Krzysiek Kociołek z kl.VIII c to uczniowie, którzy działają na rzecz mieszkańców gminy i miasta w ramach wolontariatu organizowanego przez Ośrodek Kultury w Jastrowiu. Naszych uczniów można spotkać na wszystkich imprezach organizowanych przez OKJ. Służą pomocą w każdej sytuacji, jesteśmy dumni,że godnie reprezentują naszą szkołę. Życzymy powodzenia i zapału. Mamy nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni i dołączą do grupy młodych wolontariuszy.
XXI Powiatowy Festiwal Dziecięcych Talentów Artystycznych
Uczniowie klasy IV F, VIa i VIc reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizownym w ramach powiatowego festiwalu. Pieknie prezentowali wybrane wiersze. Wszystkim gratulujemy, jednak najwiekszy sukces odniosła Martyna Śniatała oraz Zuzanna Nowicka. Martynka zajęła I miejsce, a Zuzia III.Wyróżnień nie przyznawano. Skład naszej drużyny recytatorskiej: Martyna Śniatała, Oliwier Reszko, Wiktoria Wittbrot, Katarzyna Zygiel, Gabriela Mrozik, Maria Łangowska, Zuzanna Nowicka. Wszystkim bardzo dziękujemy.
III Festiwal Dzieciaki Talenciaki w Wałczu
Sukces Lenki z III a
Nasza uczennica Lenka Wójcicka zdobyła Grand Prix na III Festiwalu Dzieciaki Talenciaki
Festiwal Dzieciaki Talenciaki został zorganizowany przez Studio Piosenki "Esti" założonego i prowadzonego przez Esterę Naczk - nauczyciela śpiewu, dyrygenta chóralnego oraz liderkę grupy NASTY LADIES - półfinalistek programu MAM TALENT.Jury przesłuchało wiele talentów z dwóch województw : wielkopolskiego i z zachodniopomorskiego. Przesłuchania prowadzono w dwóch etapach: kwalifikacji, które odbyły sie w Wałczu oraz finału zorganizowanego w Pile.
W nagrodę Lenka otrzymała półroczne lekcje w Studio Piosenki Esti w Wałczu, wycenione na 1200 złotych, pojedzie także na festiwal o podobnej formule do Bułgarii, Grecji lub Włoch.
Należy dodać, że Lena jet laureatem wielu konkursów w naszym mieście,gminie i powiecie.Gratulujemy, jesteśmy przekonani,że na pewno o tobie usłyszymy w przyszłości.
"Jak przygoda to tylko w Warszawie"
13 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 52 osoby z klasy 6b i 6d.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem.
Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Pani przewodnik opowiedziała nam legendy, a później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową. Odwiedziliśmy niezwykłe muzeum iluzji. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakan. Obejrzeliśmy także Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Wjechaliśmy także na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzaliśmy także Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Udaliśmy się także na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali sie także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Zwiedziliśmy także drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
61
Karate Warsaw Open Euro Cap
Sukces Eryka
13 kwietnia 2019 r. uczeń klasy 4 f, Eryk Marchel zdobył brązowy medal w Pucharze Europy w Karate Warsaw Open Euro Cap , zawodach organizowanych w Warszawie.
III miejsce w kumite wolnym i III miejsce w kodachi .
Komunikat
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
Strajk nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia, został zawieszony. Od poniedziałku 29 kwietnia szkoła powraca do normalnego funkcjonowania, lekcje odbędą się zgodnie z planem. Składam serdeczne podziękowania za Państwa postawę, wyrozumiałość i wsparcie podczas trwania akcji strajkowej.
Z wyrazami szacunku
Stanisław Nowicki
Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Badmintonie
Ogromne brawa dla naszych uczennic, Natalii Klupś i Zosi Redzimskiej, ktore zdobyły VII miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Badmintonie. Dziewczęta prezentują bardzo wysoką formę.Należy przypmnieć,że w tym roku szkolnym dziewczęta dostały powoanie do kadry Wielkopolski. Dziękujemy nie tylko uczennicom, ale trenerom i rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierają wysiłek dzieci.
7
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’’
15 marca 2019 r. W budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrowiu odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnej.
W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież odpowiadała na pytania w trzech grupach wiekowych.
I grupa- uczniowie klas 4-6
II grupa- uczniowie klas 7-8 oraz gimnazjum klasy 3
III grupa- uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Z naszej szkoły w turnieju uczestniczyło 6 osób:
Kuba Ratajczak kl.4D
Mikołaj Jułga kl.5D
Dominik Augustyniak kl.6B
Mateusz Astapczyk kl.7A
Jakub Dziaduch kl.8C
Miłosz Gabryś kl.8D
Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony.
W pierwszej grupie Mikołaj Jułga zajął I miejsce, Kuba Ratajczak III miejsce.W drugiej grupie Miłosz Gabryś zajął I miejsce. Mikołaj i Miłosz zakwalifikowali się do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 29 marca 2019r. W Tarnówce. Każdy uczestnik dostał upominek, a laureaci nagrody rzeczowe.
Gratulujemy osiągniętych wyników.
Rola pszczół w świecie - warsztaty
Uczniowie klasy Ve wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pana dyrektora Stanisława Nowickiego na temat pozyskiwania miodu, jego niezwykłych właściwości zdrowotnych, a także świec wytwarzanych z pszczelej węzy.Dzieci mogły samodzielnie wykonać świecę.
Spektakle profilaktyczne w wykonaniu teatru "Grupa T" z Torunia
21 lutego w czwartek, zawitał do naszej szkoły teatr profilaktyczny Grupa T z Torunia z przedstawieniem pt. „Zaplątani w sieci“ oraz ,, Bajki na jednej nodze . Aktorzy w zabawny sposób przekazali dzieciom treści o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym, stwarzając tym samym niepowtarzalną okazję do bezpośredniej zabawy.
Wspomnienie apelu na Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę
Pola Grzesik z klasy VII B w piosence o Polsce